12 Mayıs Cuma Kandilli Rasathanesi ve AFAD Son Depremler Listesi: Nerede Deprem Oldu?

Ülkemizde aktif fay hatları bulunduğundan dolayı sık sık depremler meydana geliyor. Kahramanmaraş merkezli depremin ardından afet bölgesi ilan edilen yerlerde halen daha artçı sarsıntılar yaşanıyor. Sadece deprem bölgesinde değil, Türkiye’nin birçok ilinde ve komşu ülkelerde depremler oluyor. Sabahın erken saatlerinde Kahramanmaraş’ta arka arkaya hafif şiddetli deprem meydana geldi. Peki deprem mi oldu? Nerede oldu? İşte 12 Mayıs Cuma Kandilli Rasathanesi ve AFAD son depremler listesi…

Türkiye bir deprem ülkesi olduğu için birçok bölgede hemen her gün irili ufaklı depremler meydana geliyor.

Geçtiğimiz aylarda Kahramanmaraş’ta meydana gelen deprem, çevre illerden de hissedildi ve büyük yıkımlara sebep oldu.

Bu depremlerin ardından 11 il afet bölgesi ilan edildi ve uzmanlar bu şehirlerde bir süre daha artçı sarsıntıların devam edeceğini söylüyor.

Vatandaşlar ise yaşadıkları bölgelerde deprem olup olmadığını sorguluyor. Kandilli Rasathanesi ve AFAD, sadece ülkemizde değil komşu ülkelerde yaşanan deprem verilerini vatandaşlarla paylaşıyor.

Kandilli Rasathanesi’nin son verilerine göre Adana Saimbeyli’de sabah saatlerinde 3.0 büyüklüğünde artçı sarsıntı yaşandı.

Kandilli Rasathanesi’nin verilerine göre Kahramanmaraş Kaynar ve Göksun’da 3.0, 3.3 büyüklüğünde artçı sarsıntı yaşandı.

12 Mayıs Cuma Kandilli Rasathanesi Son Depremler

KANDİLLİ RASATHANESİ SON DEPREMLER LİSTESİ

12 Mayıs Cuma AFAD Son Depremler

AFAD SON DEPREMLER

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir