Marmaray’ı AKP’ye tahsis etmişler!

AKP bugün Atatürk Havalimanı içerisindeki millet bahçesinde ‘Yeniden Büyük İstanbul Mitingi’ni gerçekleştirdi.

Mitingden saatler önce AKP’nin Pendik İlçe Başkanı Özer Sarıkaya üyelerine gönderdiği mesajda ‘Maramaray ücretsiz olacak’ diye duyurdu.

KRİTİK BİLGİYE SÖZCÜ ULAŞTI

Aynı duyuru AKP’nin Kartal ilçe teşkilatı tarafından da yapıldı. Marmaray’ın ücretsiz yapılmasına ilişkin kritik bilgiye SÖZCÜ ulaştı.

Elimizdeki belgeye göre AKP 15 Mart’ta TCDD Taşımacılık A.Ş. İstanbul Bölge Müdürlüğü’ne yazı yazarak miting günü 10.00-16.00 arasında ve dönüşte 18.00-23.00 arasında bütün geçişlerin ücretsiz ve kartsız yapılmasını, ödemelerin AKP İl Başkanlığı tarafından karşılanacağını bildirdi. Yazıda şöyle deniyor;

“24 Mart Pazar günü 10.00-16.00 saatleri arasında Büyük İstanbul Mitingi’ne Marmaray hattında durakların tamamında ulaşım (Bütün ödemeler geçiş sayısına bağlı kalarak İl Başkanlığı tarafından ödenecektir) Ücretsiz kartsız olarak gerçekleşecektir. Miting sonunda Yenikapı-Ataköy-Yeşilyurt-Yeşilköy-Florya Akvaryum-Florya duraklarından 18.00-23.00 arasında yine (Bütün ödemeler geçiş sayısına bağlı olarak il başkanlığı tarafından ödenecektir) Kartsız ve ücretsiz dönüş olacaktır. Gereğini arz ederiz.”

TCDD ÇALIŞANI UYGULAMAYA İTİRAZ ETTİ

TCDD Taşımacılık A.Ş. İstanbul Bölge Müdürü Uğur Taşkınsakarya bu talebi kabul etti. Bir TCDD çalışanı uygulamaya itiraz ederek şunları söyledi;

“Suç işliyorlar. Bu herkese bedava anlanıma gelir. Herkes ‘mitinge gidiyorum’ der. Demir yoluna da para ödenmez. AK Parti ‘Bunlar bizimkiler değil’ derse ne olacak? Turnike sisteminde bu olmaz. Kaç kişinin geçtiği tespit edilemez. Sayı konusunda arıza çıkar. Ödeme belgesine ulaşılabileceğini düşünüyorsanız o da ayrı bir garabet. AK Parti dışında muhalefete bu hakkı tanırlar mı? Bu uygulama kabul edilemez. İstismara açıktır. Peşkeş çekmektir.”

Marmaray’ın ücretsiz kullanılmasına ilişkin ödemelerin AKP’nin bütçesinden mi karşılanacağı yoksa bir bağışla veya sponsorlukla mı yapılacağı belirsizliğini koruyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir