Samsung’un 2023 amiral gemileri yeni özelliklere kavuşuyor

Samsung, Galaxy S24’te gördüğümüz yapay zeka özelliklerinin tamamının, One UI 6.1 güncellemesini alan tüm telefonlarda hemen kullanıma sunulmayacağını doğruladı. Samsung yetkilileri tarafından onaylanan başlangıç uyumluluk listesine göre, yeni yapay zeka özellikleri sadece 2023’te piyasaya sürülen amiral gemisi cihazlarla sınırlı olacak. Şirket, Galaxy S23 serisi (S23 FE dahil), Galaxy Z Fold 5, Z Flip 5 ve Galaxy Tab S9’un zamanla bu yapay zeka yeteneklerini alacağını belirtti. Şirketin akıllı telefonlar için bu dağıtıma hazırlık yapma süreci başlamış gibi görünüyor.

Samsung, Galaxy Store’daki Samsung On-Device Resource uygulamasını güncelleyerek, yeni yapay zeka özelliklerinin bu uygulamayı kullanacağını ima eden bir açıklama yaptı.

Samsung’un 2023 amiral gemileri yeni özelliklere kavuşuyor

Daha önce Bixby ve Samsung Klavyesi için konuşmadan metne dönüştürme işlevlerini yöneten bu uygulama, şimdi S24’ün yeni yapay zeka özelliklerinden birkaçı için işlem gücü sağlıyor. Örneğin, uygulama gerçek zamanlı çağrı çevirisi ve ses kayıtlarını metne dönüştürme özellikleri içeriyor. Bu uygulamanın artık Z Fold 5 ve S23 gibi eski amiral gemilerinde de mevcut olması, One UI 6.1 güncellemesinin yakında gelebileceğini işaret ediyor.

Samsung’un bu yapay zeka özelliklerini One UI 6.1 güncellemesiyle doğrudan mı yoksa ayrı bir paket olarak mı sunacağı henüz belli değil. Ancak, Galaxy S22 serisi veya daha eski Samsung amiral gemisi cihazlarını kullanan ve yeni Galaxy yapay zeka özelliklerine erişmek isteyen kullanıcılar için durum pek umut verici görünmüyor. Yeni Samsung On-Device Resource uygulama güncellemesinin yalnızca belirtilen eski modellerde mevcut olduğu ve S22 serisinin bu yeni özelliklere erişimden mahrum kalabileceği bildiriliyor. Her ne olursa olsun, daha fazla bilgi geldikçe bu konudaki güncellemeleri sağlamaya devam edeceğiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir